Connector 2017

Termen de înscriere
22 . 05 . 2017
Perioada
3 Iulie 2017 - 8 Iulie 2017
Loc desfăşurare
România
Organizator
ANPCDEFP
Responsabil(i):
Tip eveniment
Eveniment internaţional
5995 Vizualizări

 

 

Aflat la a 4-a ediție, CONNECTOR 2017 își propune să creeze un spaţiu de interacţiune pentru facilitatori ai procesului de învățare.

The NEW Learning experience

CONNECTOR revine cu o nouă abordare. Cursul se adresează profesioniștilor interesați de învăţarea interactivă: formatori, facilitatori, lucrători de tineret, cadre didactice, din toate sectoarele acoperite de programul Erasmus+: tineret, educaţia adulţilor, educaţie formală (preuniversitară sau universitară), formare profesională (VET).


Evenimentul este organizat de Agenția Națională pentru programul Erasmus+ din România (ANPCDEFP).

Informaţii suplimentare cu privire la eveniment şi la obiectivele acestuia se găsesc la următoarea adresă:
https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/connector-2017.6463/

Înscrierea se face online prin completarea formularului de candidatură (este necesară în prealabil înregistrarea pe site-ul SALTO-Youth) la adresa:
https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/application-procedure/6946/application/

Criterii de selecţie:

- implicarea activă în organizația pe care o reprezintă;
- motivaţia personală şi profesională;
- motivația de a împărtăși metodele învățate și a le pune în practică în comunitatea din care provin;
- abilităţi lingvistice.

Data limită pentru înscrierea online a candidaţilor din România este: 22 mai 2017.

Rezultatele selecţiei naţionale vor fi comunicate tuturor candidaţilor de către Agenţia Naţională din România până pe 30 mai 2017 8 iunie 2017.

Condiții de participare:
 a. Numărul maxim de participanți din România: 15 45.
 b. Selecția se realizează de către ANPCDEFP
 c. Prioritate vor avea persoanele care nu au mai participat la ediții anterioare ale Connector.

NOTĂ:
1. Candidaţii selectaţi îşi vor acoperi costurile de transport în România din fonduri proprii.

2. ANPCDEFP va suporta costurile privind cazarea, masa participanţilor şi costurile aferente programului de activităţi.
=================================================================
PARTICIPANȚII SELECTAȚI

1    Gabriel Nagy- Asociatia Babilon Travel    Cluj
2    Ghelesian Mihaela Silvia- Liceul Tehnologic "Aurel Vlaicu"     Lugoj
3    Simion Radu- Green School Romania    Cluj
4    Elena Cimpoeru- Fundatia Ikaros    București
5    Rauca Istrate- Biblioteca Judeteana Satu Mare    Satu Mare
6    Anamaria Ghiban- Liceul Teoretic de Informatică ”Grigore Moisil”    Iasi
7    Gabriela Ianoș- Colegiul Tehnic ''Costin D. Nenitescu''    București
8    Madalina Tifrea- D.G.T (Do Great Things)    Ilfov
9    Oana Preda- Universitatea din Bucuresti    
10    Dan Chirca- Ajungem Mari - Lindenfeld    București
11    Maria Stan- Asociatia Young Initiative     București
12    Isabella Cantemir- Casa Corpului Didactic Botosani    
13    Diana Alina Ene- Liceul Teoretic Bilingv Miguel de Cervantes    București
14    Adriana Oros-Manarca- Centrul Scolar de Educatie Incluziva nr.2    Bistrita Nasaud
15    Tatiana Hirnu- Scoala Generala Mihai Viteazul    Craiova
16    Emanuela Tulpan- Liceul de Arte Constantin Brailoiu    Tirgu Jiu
17    Roxana Hobai- Liceul Tehnologic 'Gheorghe Şincai'    Mures
18    Remus Pop- Team for Youth Association    Maramures
19    Diana Ioana Popescu- Universitatea Tehnologica din Cluj Napoca    Cluj
20    Liliana Lirca- Festivalul International de Teatru Sibiu    Sibiu
21    Lavinia- Elena Dincă- Scoala Petresti    Dambovita
22    Iulia Rosca-Dromereschi- Asociatia Informală a Vocilor pentru Incluziune (AIVI)    Cluj
23    Lara Cortizas- Education Studio    Cluj
24    Paula Dron- Asociatia CERCUL EXCELENTEI    
25    Lucia Dulea- Youngsters in Europe (Tineri in Europa)    Dolj
26    Emilia Maria Lucaci- Gradinita cu Program Prelungit Nr 13    Iasi
27    Laura Manache- Asociatia Upgrade    București
28    Anita Sabina Niculescu- Colegiul German "Goethe"     București
29    Sabina Pop- Mind Tools Youth Association    Cluj
30    Cristina Toma- Liceul Tehnologic "Grigore C. Moisil"    Buzau
31    Horia Alexandru Moldova-  OSUBB    Cluj
32    Ecaterina Dobroiu- AVANGARDE Association    Valcea
33    Amalia Nica- Scoala Gimaziala Constantin Brancoveanu    Olt
34    Dorina Bucur - Un Strop de Fericire    Prahova
35    Mihaela Goriță- Liceul Tehnologic Jacques M. Elias Sascut    Bacau
36    Ada  Vlad- Scoala Gimnazială nr 5 Săcele     
37    Alina Tita- Muzeul Județean Gorj    
38    Cosmina Dranga-Teach for Romania    București
39    Oana Marin- ABC-ul Nutritiei, Universitatea Alternativa    București
40    Aura Elena Constantinescu- Youth Imago Mundi Association    Arges
41    Aurora Sava- Casa Corpului Didactic Galati    
42    Bianca Bănică- AIESEC Oradea    
43    Anca Paul- Liceul "JOHANNES HONTERUS'     Brasov
44    Alina Cârje- Scoala Gimnaziala Vistea de Jos    Brasov
45    Cristina Irina Dobrota- Asociatia pentru Promovarea Artelor Contemporane    București

PARTICIPANȚII AFLAȚI PE LISTA DE REZERVĂ

1    Adrian-Dan Vilcan-  Asociaţia Ecosportivă Sufletul Hăşmaşului    Miercurea Ciuc
2    Adina Stoleriu- Asociatia Youthopolis    Drobeta Turnu Severin
3    Georgiana Roxana Floricel- Asociatia Colegiului National Nicolae Titulescu      Dolj
4    Miruna Gheodunescu- Imago Mundi    Arges
5    Diana-Adela Ionita- GEYC    Iasi
6    Teodora    Țoc    Youth Academy Oradea    
7    Georgiana Alina    Balan    Toma N.Socolescu    Ploiesti
8    Bianca    Patrascuta    FasTracKids    Bucuresti
9    Liliana    Rujanu    Casa Corpului Didactic    Iasi
10    Rodica Victoria    Miala    Orizont Cultural T    Craiova
11    Mariana    Lulache    The Association “Educational Center for Resources, Training , Integration and Development” ( CERFID)      Craiova



Adăugat de: Nicusor Ciobanu
Termen de înscriere
22 . 05 . 2017
Perioada
3 Iulie 2017 - 8 Iulie 2017
Loc desfăşurare
România
Organizator
ANPCDEFP
Responsabil(i):
Tip eveniment
Eveniment internaţional
5996 Vizualizări
ULTIMELE EVENIMENTE
Perioada:
28 Noiembrie 2017 - 29 Noiembrie 2017
Loc desfăşurare
Germania
Perioada:
24 Septembrie 2017 - 30 Septembrie 2017
Loc desfăşurare
Jud. Bucuresti, Bucureşti, to be decided
ULTIMELE ştiri
09 August 2017

Modalitate de a candida pentru runda 3 dialog structurat

31 Iulie 2017

Rezultate proiecte de parteneriat strategic

ULTIMELE EVENIMENTE
Perioada:
28 Noiembrie 2017 - 29 Noiembrie 2017
Loc desfăşurare
Germania
Perioada:
24 Septembrie 2017 - 30 Septembrie 2017
Loc desfăşurare
Jud. Bucuresti, Bucureşti, to be decided
ULTIMELE ştiri
09 August 2017

Modalitate de a candida pentru runda 3 dialog structurat

31 Iulie 2017

Rezultate proiecte de parteneriat strategic