Data: 2 Martie 2016
Întalnirile în Universități organizate în perioada 1-4 martie 2016 cu ocazia EOD - Erasmus Open Doors, susținute de promotorii Erasmus+
Marți, 1 martie:
Iași
- Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iași, începând cu ora 13:00 în corpul D (Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport), sala DEF II;
Sibiu
- Universitatea ”Lucian Blaga” din Sibiu, începând cu ora 12:00, în sala 202 a Departamentului de Relatii Internaționale din cadrul Facultății de Stiințe Socio-Umane;
Miercuri, 2 martie:
Iași
- Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iași, începând cu ora 11:50, Facultatea de Biologie, sala B 460;
- Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iași, începând cu ora 13:00, Facultatea de Filosofie și Științe Social-Politice, sala D2;
Sibiu
- Universitatea ”Lucian Blaga” din Sibiu, ora 13:00, în sala AN 1 din cadrul Facultății de Teologie;
- Universitatea ”Lucian Blaga” din Sibiu. ora 12:00, în sala 101 din cadrul Facultății de Drept;
Joi, 3 martie:
Arad
- Universitatea ”Aurel Vlaicu” din Arad, începând cu ora 11:00,în Complexul M, sala A1;
- Universitatea de Vest "Vasile Goldiș" din Arad, începând cu ora 13:00;
Brașov
- Universitatea Transilvania din Brașov, începând cu ora 14:00, în sala CE IA (Colina Campus);
București
- Școala Națională de Studii Politice și Administrative, începând cu ora 15:00;
- Universitatea Națională de Artă, București, începând cu ora 10:00, în Sala Amfiteatru a Facultății de Arte Decorative și Design;
- Academia Tehnică Militară din București, începând cu ora 16:00, în Aula Magna;
- Universitatea Politehnică din București începând cu ora 10:00, în amfiteatrul AN 010;
Cluj-Napoca
- Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca, începând cu ora 14:00, la Facultatea de Chimie;
Craiova
- Universitatea de Medicină şi Farmacie din Craiova (UMF Craiova), începând cu ora 13:00, în Aula Magna, clădirea nouă;
Constanța
- Universitatea Ovidius din Constanța, începând cu ora 14:00, în Aula Magna, sediul vechi;
Iași
- Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iaşi, începând cu ora 12:00, în Aula Magna;
- Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară "Ion Ionescu de la Brad" din Iași, începând cu ora 12:00, în corpul Mecanizare, sala AMEC (parter);
- Universitatea Tehnică "Gheorghe Asachi" din Iaşi, începând cu ora 14:00, în Sala de Conferințe, Rectorat (parter);
- Universitatea de Medicină şi Farmacie "Grigore T. Popa" din Iaşi, ora 19:30, în Amfiteatrul Duca;
Sibiu
- Universitatea “Lucian Blaga” din Sibiu, începând cu ora 12:00, în Aula ”Avram Iancu” din cadrul Facultății de Litere;
Suceava
- Universitatea "Ştefan cel Mare" din Suceava, începând cu ora 12:00, în Aula din Corpul E, la parter;
Târgu-Jiu
- Universitatea din Târgu-Jiu "Constantin Brâncuși", începând cu ora 12:00;
Timișoara
- Universitatea de Vest din Timișoara, începând cu ora 18:00, în Aula Magna;
- Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară a Banatului "Regele Mihai I al României" din Timișoara, începând cu ora 12:00, în Aula Magna;
Vineri, 4 martie:
Iași
- Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iaşi, începând cu ora 12:00, în Facultatea de Geografie şi Geologie, corpul B, sala B570;
|