Start parteneriate PLUS în anul 2020

1130 Vizualizări
Data: 27 Ianuarie 2020

Start parteneriate PLUS în anul 2020

Echipa parteneriate strategice îți propune o serie de evenimente create pentru cei care doresc să depună un proiect la termenul 24 martie 2020 (ora 13:00, ora României). Suntem pregătiți să îți oferim informații despre ultimele noutăți, cât și răspunsuri la întrebări. Toate acestea structurate în următoarele tipuri de evenimente:

Webinare Parteneriate PLUS

Acestea vor oferi informații despre priorități, buget disponbil, tipuri de proiecte, documente suport și aspecte legate de calitate. Înregistrările sunt disponibile AICI.

Zilele consilierii la sediul AN

Lansăm invitația tuturor celor care au un draft de proiect și au pregătite candidaturile în vederea depunerii la termenul 24 martie 2020.

În ceea ce privește consultanța la sediul AN, ea se va desfășura astfel:
Pentru  parteneriate școlare în domeniul educației școlare: în săptămana 24-28.02.2020, responsabili: Veronica.Simionescu@anpcdefp.ro, Eugenia.Stanescu@anpcdefp.ro, Angela.Popescu@anpcdefp.ro, Monica.Dumitru@anpcdefp.ro, Mihaela.Stefanescu@anpcdefp.ro

Educația adulților: în săptămâna 9-13.03.2020, responsabili: Andreea.Samoila@anpcdefp.ro, Andreea.Lungu@anpcdefp.ro

Formare profesională: în fiecare zi de luni (intre orele 14.00-16.00), în perioada 10.02.2020-16.03.2020, responsabili: Nadia.Maxim@anpcdefp.ro, Anamaria.Nisioiu@anpcdefp.ro  

Învățământ superior: în săptămâna 2-6.03.2020, responsabili: Valentina.Velciu@anpcdefp.ro, Raluca.Boldan@anpcdefp.ro 

Este necesară o programare prealabilă transmisă prin email pe adresa de email a responsabilului de acțiune.

Până atunci, vă invităm să citiți Ghidul Programului Erasmus+, Apelul Național la propuneri pentru proiecte și Ghidul de scriere a unei candidaturi (https://www.erasmusplus.ro/documente-candidatura).

 Mult succes!


Adăugat de: Erasmus Plus

1130 Vizualizări
ULTIMELE EVENIMENTE
Perioada:
26 Noiembrie 2020 - 8 Decembrie 2020
Loc desfăşurare
Norvegia
Perioada:
2 Decembrie 2020 - 5 Decembrie 2020
Loc desfăşurare
Portugalia
ULTIMELE ştiri
22 Septembrie 2020

Întâlnire Zoom de Q & As pentru termenul limită din 01.10.2020, în data de 25.09.2020 între orele 10-12.00 pe platforma Zoom.

31 August 2020

La termenul limită din 28 august, am primit 59 de candidaturi ale unui număr aproape egal de instituții și organizații care au implementat proiecte lingvistice și care își doresc să primească recunoașterea calității acestora prin Certificatul lingvistic european.

ULTIMELE EVENIMENTE
Perioada:
26 Noiembrie 2020 - 8 Decembrie 2020
Loc desfăşurare
Norvegia
Perioada:
2 Decembrie 2020 - 5 Decembrie 2020
Loc desfăşurare
Portugalia
ULTIMELE ştiri
22 Septembrie 2020

Întâlnire Zoom de Q & As pentru termenul limită din 01.10.2020, în data de 25.09.2020 între orele 10-12.00 pe platforma Zoom.

31 August 2020

La termenul limită din 28 august, am primit 59 de candidaturi ale unui număr aproape egal de instituții și organizații care au implementat proiecte lingvistice și care își doresc să primească recunoașterea calității acestora prin Certificatul lingvistic european.