Start parteneriate PLUS în anul 2020

944 Vizualizări
Data: 27 Ianuarie 2020

Start parteneriate PLUS în anul 2020

Echipa parteneriate strategice îți propune o serie de evenimente create pentru cei care doresc să depună un proiect la termenul 24 martie 2020 (ora 13:00, ora României). Suntem pregătiți să îți oferim informații despre ultimele noutăți, cât și răspunsuri la întrebări. Toate acestea structurate în următoarele tipuri de evenimente:

Webinare Parteneriate PLUS

Acestea vor oferi informații despre priorități, buget disponbil, tipuri de proiecte, documente suport și aspecte legate de calitate. Înregistrările sunt disponibile AICI.

Zilele consilierii la sediul AN

Lansăm invitația tuturor celor care au un draft de proiect și au pregătite candidaturile în vederea depunerii la termenul 24 martie 2020.

În ceea ce privește consultanța la sediul AN, ea se va desfășura astfel:
Pentru  parteneriate școlare în domeniul educației școlare: în săptămana 24-28.02.2020, responsabili: Veronica.Simionescu@anpcdefp.ro, Eugenia.Stanescu@anpcdefp.ro, Angela.Popescu@anpcdefp.ro, Monica.Dumitru@anpcdefp.ro, Mihaela.Stefanescu@anpcdefp.ro

Educația adulților: în săptămâna 9-13.03.2020, responsabili: Andreea.Samoila@anpcdefp.ro, Andreea.Lungu@anpcdefp.ro

Formare profesională: în fiecare zi de luni (intre orele 14.00-16.00), în perioada 10.02.2020-16.03.2020, responsabili: Nadia.Maxim@anpcdefp.ro, Anamaria.Nisioiu@anpcdefp.ro  

Învățământ superior: în săptămâna 2-6.03.2020, responsabili: Valentina.Velciu@anpcdefp.ro, Raluca.Boldan@anpcdefp.ro 

Este necesară o programare prealabilă transmisă prin email pe adresa de email a responsabilului de acțiune.

Până atunci, vă invităm să citiți Ghidul Programului Erasmus+, Apelul Național la propuneri pentru proiecte și Ghidul de scriere a unei candidaturi (https://www.erasmusplus.ro/documente-candidatura).

 Mult succes!


Adăugat de: Erasmus Plus

944 Vizualizări
ULTIMELE EVENIMENTE
Data:
4 Iunie 2020
Loc desfăşurare
Estonia
Perioada:
27 Mai 2020 - 5 Iunie 2020
Loc desfăşurare
Jud. Bucuresti, Online, links will be sent to selected participants
ULTIMELE ştiri
28 Mai 2020

În scopul pregătirii viitorului Program pentru educație, formare, tineret și sport 2021-2027, Comisia Europeană a lansat Apelul pentru acreditare Erasmus pentru sectoarele: educația adulților, formare profesională și educație școlară

27 Mai 2020

Anunt privitor la derularea mobilităților Erasmus+ Corpul European de Solidaritate (ESC) și SEE pentru studenți, personal (profesori, formatori, lucrători de tineret), tineri și voluntari peste 18 ani

ULTIMELE EVENIMENTE
Data:
4 Iunie 2020
Loc desfăşurare
Estonia
Perioada:
27 Mai 2020 - 5 Iunie 2020
Loc desfăşurare
Jud. Bucuresti, Online, links will be sent to selected participants
ULTIMELE ştiri
28 Mai 2020

În scopul pregătirii viitorului Program pentru educație, formare, tineret și sport 2021-2027, Comisia Europeană a lansat Apelul pentru acreditare Erasmus pentru sectoarele: educația adulților, formare profesională și educație școlară

27 Mai 2020

Anunt privitor la derularea mobilităților Erasmus+ Corpul European de Solidaritate (ESC) și SEE pentru studenți, personal (profesori, formatori, lucrători de tineret), tineri și voluntari peste 18 ani