Start parteneriate PLUS în anul 2020

1425 Vizualizări
Data: 27 Ianuarie 2020

Start parteneriate PLUS în anul 2020

Echipa parteneriate strategice îți propune o serie de evenimente create pentru cei care doresc să depună un proiect la termenul 24 martie 2020 (ora 13:00, ora României). Suntem pregătiți să îți oferim informații despre ultimele noutăți, cât și răspunsuri la întrebări. Toate acestea structurate în următoarele tipuri de evenimente:

Webinare Parteneriate PLUS

Acestea vor oferi informații despre priorități, buget disponbil, tipuri de proiecte, documente suport și aspecte legate de calitate. Înregistrările sunt disponibile AICI.

Zilele consilierii la sediul AN

Lansăm invitația tuturor celor care au un draft de proiect și au pregătite candidaturile în vederea depunerii la termenul 24 martie 2020.

În ceea ce privește consultanța la sediul AN, ea se va desfășura astfel:
Pentru  parteneriate școlare în domeniul educației școlare: în săptămana 24-28.02.2020, responsabili: Veronica.Simionescu@anpcdefp.ro, Eugenia.Stanescu@anpcdefp.ro, Angela.Popescu@anpcdefp.ro, Monica.Dumitru@anpcdefp.ro, Mihaela.Stefanescu@anpcdefp.ro

Educația adulților: în săptămâna 9-13.03.2020, responsabili: Andreea.Samoila@anpcdefp.ro, Andreea.Lungu@anpcdefp.ro

Formare profesională: în fiecare zi de luni (intre orele 14.00-16.00), în perioada 10.02.2020-16.03.2020, responsabili: Nadia.Maxim@anpcdefp.ro, Anamaria.Nisioiu@anpcdefp.ro  

Învățământ superior: în săptămâna 2-6.03.2020, responsabili: Valentina.Velciu@anpcdefp.ro, Raluca.Boldan@anpcdefp.ro 

Este necesară o programare prealabilă transmisă prin email pe adresa de email a responsabilului de acțiune.

Până atunci, vă invităm să citiți Ghidul Programului Erasmus+, Apelul Național la propuneri pentru proiecte și Ghidul de scriere a unei candidaturi (https://www.erasmusplus.ro/documente-candidatura).

 Mult succes!


Adăugat de: Erasmus Plus

1425 Vizualizări
ULTIMELE EVENIMENTE
Perioada:
2 Decembrie 2021 - 3 Decembrie 2021
Loc desfăşurare
Estonia
Perioada:
7 Decembrie 2021 - 9 Decembrie 2021
Loc desfăşurare
Jud. Alba, online, online (link-ul va fi trimis ulterior participanților selectați)
ULTIMELE ştiri
24 Noiembrie 2021

Erasmus+: aproape 3,9 miliarde de euro în 2022 pentru mobilitate și cooperare în domeniile educației, formării, tineretului și sportului

23 Noiembrie 2021
Trecut și viitor, moment de celebrare și proiecție, învățare alături de ceilalți. Pe scurt: Conferința națională Învață și dă mai departe.
ULTIMELE EVENIMENTE
Perioada:
2 Decembrie 2021 - 3 Decembrie 2021
Loc desfăşurare
Estonia
Perioada:
7 Decembrie 2021 - 9 Decembrie 2021
Loc desfăşurare
Jud. Alba, online, online (link-ul va fi trimis ulterior participanților selectați)
ULTIMELE ştiri
24 Noiembrie 2021

Erasmus+: aproape 3,9 miliarde de euro în 2022 pentru mobilitate și cooperare în domeniile educației, formării, tineretului și sportului

23 Noiembrie 2021
Trecut și viitor, moment de celebrare și proiecție, învățare alături de ceilalți. Pe scurt: Conferința națională Învață și dă mai departe.
 
Acest site foloseşte cookie-uri. Continuarea navigării implică acceptarea lor.
Mai multe informații aici.